SFAJL5000470ZC0
Knowles Syfer
SFAJL5000470ZC0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFAJL5000470ZC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFAJL5000470ZC0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 47PF 500V AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:-20%, +80%
Thread Size:M3x0.5
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Series:SFAJ
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:2dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:47pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:47pF