SDT30100CTFP-S
Diodes Incorporated
SDT30100CTFP-S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDT30100CTFP-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDT30100CTFP-S
Manufacturer Diodes Incorporated
Description DIODE SCHOTTKY 100V 15A ITO220AB
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:750mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Supplier Device Package:ITO-220AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Current - Reverse Leakage @ Vr:100µA @ 100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A