SDQ25-102-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-102-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-102-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-102-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 1MH SMD
(In US Dollars)
2900 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:4mH
Inductance - Connected In Parallel:1mH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 4mH Inductance - Connected in Series 1mH Inductance - Connected in Parallel 9.82 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 160mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:39.26 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:9.82 Ohm
Current Saturation - Series:63mA
Current Saturation - Parallel:127mA
Current Rating - Series:80mA
Current Rating - Parallel:160mA