SDQ25-101-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-101-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-101-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-101-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 98.57UH SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Shielding:Shielded
Series:SDQ
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1830-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:394.3µH
Inductance - Connected In Parallel:98.57µH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 394.3µH Inductance - Connected in Series 98.57µH Inductance - Connected in Parallel 1 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 499mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:4.02 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:1 Ohm
Current Saturation - Series:203mA
Current Saturation - Parallel:405mA
Current Rating - Series:249mA
Current Rating - Parallel:499mA