SDP0240T023G5RP
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDP0240T023G5RP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDP0240T023G5RP
Manufacturer Littelfuse
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 21946 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:24V
Voltage - Breakover:-
Series:SDP
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Other Names:F5919TR
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Current - Peak Pulse (8/20µs):50A
Current - Hold (Ih):30mA
Capacitance:5pF