SDM36-24-UD-P6
CUI, Inc.
SDM36-24-UD-P6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDM36-24-UD-P6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDM36-24-UD-P6
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC-DC, 24 VDC, 1.5 A, SW, C8 DES
(In US Dollars)
1020 pcs
Data sheet
Weight:0.463 lb (210.01g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Series:SDM36-UD (36W)
Region Utilized:-
Power (Watts):36W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:24V 36W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.5A
Cord Length:59" (1.50m)