SDI40-15-UD2-P6
CUI, Inc.
SDI40-15-UD2-P6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDI40-15-UD2-P6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDI40-15-UD2-P6
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 41W
(In US Dollars)
240 pcs
Data sheet
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.37" L x 2.05" W x 1.27" H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Series:SDI40-UD (40W)
Region Utilized:Europe
Power (Watts):41W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:15V 41W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Current - Output (Max):2.7A
Cord Length:60.2" (1.53m)