SCX114-500
Bel
SCX114-500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCX114-500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCX114-500
Manufacturer Bel
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.461" L x 0.461" W (11.70mm x 11.70mm)
Shielding:Unshielded
Series:SCX114
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:202.07µH
Inductance - Connected In Parallel:50µH
Height:0.217" (5.50mm)
Detailed Description:Unshielded 2 Coil Inductor Array 202.07µH Inductance - Connected in Series 50µH Inductance - Connected in Parallel 316 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 700mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:1.263 Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:316 mOhm Max
Current Rating - Series:350mA
Current Rating - Parallel:700mA