SCRH73B-181
Bel
SCRH73B-181
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCRH73B-181 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCRH73B-181
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 180UH 390MA 1.45 OHM
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Shielding:Shielded
Series:SCRH73B
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:180µH
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:180µH Shielded Inductor 390mA 1.45 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):1.45 Ohm Max
Current Rating:390mA
Current - Saturation:390mA