SCRH73B-180
Bel
SCRH73B-180
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCRH73B-180 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCRH73B-180
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 18UH 1.2A 140 MOHM SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Shielding:Shielded
Series:SCRH73B
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:18µH
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:18µH Shielded Inductor 1.2A 140 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):140 mOhm Max
Current Rating:1.2A
Current - Saturation:1.2A