SCRH127B-390
Bel
SCRH127B-390
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCRH127B-390 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCRH127B-390
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 39UH 2.91A 72.9 MOHM
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:SCRH127B
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:39µH
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:39µH Shielded Inductor 2.91A 72.9 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):72.9 mOhm Max
Current Rating:2.91A
Current - Saturation:2.75A