SCMS5D25-470
Bel
SCMS5D25-470
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCMS5D25-470 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCMS5D25-470
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 47UH 930MA 360 MOHM
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Shielding:Shielded
Series:SCMS5D25
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:47µH Shielded Inductor 930mA 360 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):360 mOhm Max
Current Rating:930mA
Current - Saturation:490mA