SCMS5D20-4R7
Buy SCMS5D20-4R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCMS5D20-4R7
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 4.7UH 2.02A 67 MOHM
Type:-
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Shielding:Shielded
Series:SCMS5D20
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:4.7µH
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:4.7µH Shielded Inductor 2.02A 67 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):67 mOhm Max
Current Rating:2.02A
Current - Saturation:1.33A