SCMS5D14-2R0
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCMS5D14-2R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCMS5D14-2R0
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 2UH 2.37A 49 MOHM SMD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Shielding:Shielded
Series:SCMS5D14
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2µH
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2µH Shielded Inductor 2.37A 49 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):49 mOhm Max
Current Rating:2.37A
Current - Saturation:2.56A