SCMD4D12-100
Bel
SCMD4D12-100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCMD4D12-100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCMD4D12-100
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 10UH 780MA 480 MOHM
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Shielding:Unshielded
Series:SCMD4D12
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Unshielded Inductor 780mA 480 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):480 mOhm Max
Current Rating:780mA
Current - Saturation:1.1A