SCH4312-101
Bel
SCH4312-101
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCH4312-101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCH4312-101
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 100UH 260MA 3.36 OHM
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.220" W (6.30mm x 5.60mm)
Shielding:Unshielded
Series:SCH4312
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:100µH
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:100µH Unshielded Inductor 260mA 3.36 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):3.36 Ohm Max
Current Rating:260mA
Current - Saturation:180mA