SCEP105L-3R2
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCEP105L-3R2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCEP105L-3R2
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 3.2UH 10.5A 8 MOHM SMD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Shielding:Shielded
Series:SCEP105L
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.2µH
Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.2µH Shielded Inductor 10.5A 8 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):8 mOhm Max
Current Rating:10.5A
Current - Saturation:7.8A