SCB75F-391
Bel
SCB75F-391
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCB75F-391 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCB75F-391
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 390UH 410MA 2.3 OHM
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)
Shielding:Unshielded
Series:SCB75F
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:390µH
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:390µH Unshielded Wirewound Inductor 410mA 2.3 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):2.3 Ohm Max
Current Rating:410mA
Current - Saturation:215mA