SC3308F-221
Bel
SC3308F-221
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SC3308F-221 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SC3308F-221
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 220UH 480MA 1.9 OHM
(In US Dollars)
1200 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Shielding:Unshielded
Series:SC3308F
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:220µH
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:220µH Unshielded Wirewound Inductor 480mA 1.9 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):1.9 Ohm Max
Current Rating:480mA
Current - Saturation:500mA