SC104B-561
Bel
SC104B-561
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SC104B-561 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SC104B-561
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 560UH 480MA 1.904 OHM
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm)
Shielding:Unshielded
Series:SC104B
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:560µH
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:560µH Unshielded Inductor 480mA 1.904 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):1.904 Ohm Max
Current Rating:480mA
Current - Saturation:320mA