SBLP65-1015G
Bel
SBLP65-1015G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SBLP65-1015G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SBLP65-1015G
Manufacturer Bel
Description AC/DC CONVERTER 15V 60W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:4.242kV
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.30" H (101.6mm x 50.8mm x 33.0mm)
Series:SBLP65
Power (Watts):60W (65W Forced Air)
Other Names:179-2382
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:Yes
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Efficiency:85%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 15V 5A 90 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):5A