SA18AHE3/54
Electro-Films (EFI) / Vishay
SA18AHE3/54
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SA18AHE3/54 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SA18AHE3/54
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 18V 29.2V DO204AC
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-204AC (DO-15)
Series:Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-204AC, DO-15, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:41 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):17.1A