SA052A330JAA
AVX Corporation
SA052A330JAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SA052A330JAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SA052A330JAA
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 33PF 200V NP0 AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Series:SpinGuard® SA
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:33pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:33pF