S8ULC24-2TR
Buy S8ULC24-2TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S8ULC24-2TR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 24V 44V 8SO
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:44V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Unidirectional Channels:2
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:1655-1998-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A
Capacitance @ Frequency:3pF @ 1MHz