S558-5999B47-F
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S558-5999B47-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S558-5999B47-F
Manufacturer Bel
Description XFRMR MODULE LAN 10/100BT 40P
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT Transmitter, 1:1 Receiver
Transformer Type:LAN 10/100 Base-T
Size / Dimension:1.100" L x 0.476" W (27.94mm x 12.09mm)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:Y5585999B47F
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:350µH
Height - Seated (Max):0.236" (5.99mm)