S5153WBPX36RSM
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S5153WBPX36RSM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S5153WBPX36RSM
Manufacturer Laird Technologies - Antennas
Description RF ANT 5.5GHZ WHIP STR CABLE
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
VSWR:2
Termination:Cable (914mm) - RP-SMA Male
Series:-
Return Loss:-
Power - Max:10W
Packaging:Bulk
Number of Bands:1
Mounting Type:Bracket Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Height (Max):11.500" (292.10mm)
Gain:6dBi
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.875GHz
Frequency Group:SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band):5.5GHz
Features:-
Detailed Description:5.5GHz WiMax™, WLAN Whip, Straight RF Antenna 5.15GHz ~ 5.875GHz 6dBi Cable (914mm) - RP-SMA Male Bracket Mount