S43LCC0424TR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
S43LCC0424TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S43LCC0424TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S43LCC0424TR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 24V 43V SOT143
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
9000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:43V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:SOT-143
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-253-4, TO-253AA
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A
Capacitance @ Frequency:15pF @ 1MHz