S24SE3R306NDFA
Delta Electronics
S24SE3R306NDFA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S24SE3R306NDFA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S24SE3R306NDFA
Manufacturer Delta Electronics
Description DC DC CONVERTER 3.3V 20W
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:1.6kV
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Series:S24SE
Power (Watts):20W
Packaging:Tube
Package / Case:6-DIP Module
Other Names:941-1595
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, UVLO
Efficiency:87%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 6A 9V - 36V Input
Current - Output (Max):6A