S1851290P12NF
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1851290P12NF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S1851290P12NF
Manufacturer Laird Technologies - Antennas
Description RF ANT 1.9GHZ PANEL CAB BRKT MT
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
VSWR:2
Termination:Cable (305mm) - N Female
Series:-
Return Loss:-
Power - Max:50W
Packaging:Bulk
Number of Bands:1
Mounting Type:Bracket Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Height (Max):1.181" (30.00mm)
Gain:12dBi
Frequency Range:1.85GHz ~ 1.99GHz
Frequency Group:UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band):1.9GHz
Features:-
Detailed Description:1.9GHz WiMax™ Panel RF Antenna 1.85GHz ~ 1.99GHz 12dBi Cable (305mm) - N Female Bracket Mount