S1812-683G
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1812-683G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S1812-683G
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 68UH 215MA 4.3 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
650 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Shielding:Shielded
Series:S1812
Ratings:-
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:S1812-683G 650 TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:31 Weeks
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Inductance:68µH
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Frequency - Self Resonant:7.6MHz
Detailed Description:68µH Shielded Inductor 215mA 4.3 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
DC Resistance (DCR):4.3 Ohm Max
Current Rating:215mA