S1210R-121H
API Delevan
S1210R-121H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1210R-121H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S1210R-121H
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 120NH 1.062A 170 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Shielding:Shielded
Series:S1210R
Ratings:-
Q @ Freq:40 @ 25MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:S1210R-121H 2000 TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:25MHz
Inductance:120nH
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
Frequency - Self Resonant:350MHz
Detailed Description:120nH Shielded Inductor 1.062A 170 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):170 mOhm Max
Current Rating:1.062A