S1210-682K
API Delevan
S1210-682K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1210-682K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S1210-682K
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 6.8UH 328MA 1.5 OHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Shielding:Shielded
Series:S1210
Ratings:-
Q @ Freq:40 @ 7.9MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:DN1072TR
S1210-682K TR 500
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
Frequency - Self Resonant:35MHz
Detailed Description:6.8µH Shielded Inductor 328mA 1.5 Ohm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):1.5 Ohm Max
Current Rating:328mA