S0402-4N7F2B
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S0402-4N7F2B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S0402-4N7F2B
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±1%
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Shielding:Unshielded
Series:S0402
Ratings:-
Q @ Freq:14 @ 250MHz
Packaging:Bulk
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:S0402-4N7F2B 10 BULK
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Alumina
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Inductance Frequency - Test:250MHz
Inductance:4.7nH
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)
Frequency - Self Resonant:4.7GHz
Detailed Description:4.7nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 150 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR):150 mOhm Max
Current Rating:600mA