S-8520D25MC-BVKT2G
SII Semiconductor Corporation
S-8520D25MC-BVKT2G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-8520D25MC-BVKT2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-8520D25MC-BVKT2G
Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG CTRLR BUCK SOT23-5
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.5 V ~ 16 V
Topology:Buck
Synchronous Rectifier:No
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:-
Serial Interfaces:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Output Type:Transistor Driver
Output Phases:1
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Outputs:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Step-Down
Frequency - Switching:60kHz
Duty Cycle (Max):100%