S-812C54AY-B2-U
SII Semiconductor Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-812C54AY-B2-U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-812C54AY-B2-U
Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 5.4V 75MA TO92-3
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.25V @ 10mA
Voltage - Output (Min/Fixed):5.4V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):16V
Supplier Device Package:TO-92-3
Series:S-812C
Protection Features:-
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Regulators:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5.4V 75mA TO-92-3
Current - Supply (Max):2.5µA
Current - Quiescent (Iq):500nA
Current - Output:75mA