S-812C46BMC-C5AT2U
SII Semiconductor Corporation
S-812C46BMC-C5AT2U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-812C46BMC-C5AT2U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-812C46BMC-C5AT2U
Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 4.6V 65MA SOT23-5
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.27V @ 10mA
Voltage - Output (Min/Fixed):4.6V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):16V
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:S-812C
Protection Features:Short Circuit
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.6V 65mA SOT-23-5
Current - Supply (Max):2.1µA
Current - Quiescent (Iq):500nA
Current - Output:65mA