S-812C31BPI-C4LTFG
SII Semiconductor Corporation
S-812C31BPI-C4LTFG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-812C31BPI-C4LTFG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-812C31BPI-C4LTFG
Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 3.1V 50MA SNT6A
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.41V @ 10mA
Voltage - Output (Min/Fixed):3.1V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):16V
Supplier Device Package:SNT-6A (H)
Series:S-812C
Protection Features:Short Circuit
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, Flat Leads
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.1V 50mA SNT-6A (H)
Current - Supply (Max):1.8µA
Current - Quiescent (Iq):500nA
Current - Output:50mA