S-812C25AMC-C2FT2G
ABLIC
S-812C25AMC-C2FT2G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-812C25AMC-C2FT2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-812C25AMC-C2FT2G
Manufacturer ABLIC
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 24362 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.68V @ 10mA
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):16V
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:S-812C
Protection Features:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
PSRR:-
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 30mA SOT-23-5
Current - Supply (Max):1.6µA
Current - Quiescent (Iq):500nA
Current - Output:30mA