S-13D1F1830-A6T2U3
SII Semiconductor Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-13D1F1830-A6T2U3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S-13D1F1830-A6T2U3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | S-13D1F1830-A6T2U3 |
|---|---|
| Manufacturer | SII Semiconductor Corporation |
| Description | IC REG LIN 1.8V/3V 0.15A HSNT-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.10 | $0.974 | $0.88 | $0.77 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $0.675 | $0.597 | $0.471 | $0.44 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage/Current - Output 1: | - |
|---|---|
| Voltage - Input: | 1.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Breakdown: | HSNT-6-B |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
| Regulator Topology: | 150mA |
| Polarization: | 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad |
| Other Names: | 1662-1526-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Regulators: | 0.12V @ 100mA, 0.08V @ 100mA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | S-13D1F1830-A6T2U3 |
| Frequency - Switching: | Positive Fixed |
| Expanded Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1.8V, 3V 150mA HSNT-6-B |
| Description: | IC REG LIN 1.8V/3V 0.15A HSNT-6 |
| Current - Output: | 1.8V, 3V |
| Current - Limit (Min): | 2 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply S-13D1F1830-A6T2U3, use the request quote form to request S-13D1F1830-A6T2U3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S-13D1F1830-A6T2U3.The price and lead time for S-13D1F1830-A6T2U3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S-13D1F1830-A6T2U3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
