S-1335F28-A4T2U3
SII Semiconductor Corporation
S-1335F28-A4T2U3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-1335F28-A4T2U3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-1335F28-A4T2U3
Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 2.8V 150MA HSNT4-B
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 100 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.103V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed):2.8V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.5V
Supplier Device Package:HSNT-4-B
Series:S-1335
Protection Features:Overcurrent, Soft-Start
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
PSRR:80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:1662-1504-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 150mA HSNT-4-B
Current - Supply (Max):54µA
Current - Quiescent (Iq):1µA
Current - Output:150mA