S-1132B33-I6T2U
SII Semiconductor Corporation
S-1132B33-I6T2U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-1132B33-I6T2U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-1132B33-I6T2U
Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 3.3V 300MA SNT6A
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.15V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):6.5V
Supplier Device Package:SNT-6A (H)
Series:S-1132
Package / Case:6-SMD, Flat Leads
PSRR:65dB (1kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:1662-1266-2
S-1132B33-I6T2U-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 300mA SNT-6A (H)
Current - Supply (Max):40µA
Current - Quiescent (Iq):1µA
Current - Output:300mA