S-1112B22MC-L6HTFG
SII Semiconductor Corporation
S-1112B22MC-L6HTFG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-1112B22MC-L6HTFG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-1112B22MC-L6HTFG
Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 2.2V 150MA SOT23-5
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.35V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed):2.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):6.5V
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:S-1112
Protection Features:Over Current
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
PSRR:80dB (1kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.2V 150mA SOT-23-5
Current - Supply (Max):90µA
Current - Quiescent (Iq):1µA
Current - Output:150mA