RYC8520H
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RYC8520H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RYC8520H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RYC8520H |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Description | IC Pwr Swtch Prt Sgl 1: 1 SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
|---|---|
| Voltage - Load: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Switch Type: | USB Switch |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 110 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Output Type: | - |
| Output Configuration: | High Side |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | Slew Rate Controlled, Status Flag |
| Fault Protection: | Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Reverse Current, UVLO |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RYC8520H, use the request quote form to request RYC8520H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RYC8520H.The price and lead time for RYC8520H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RYC8520H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



