RXT2907AT100
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RXT2907AT100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RXT2907AT100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RXT2907AT100 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Ammo pack TRANSISTOR NPN MPT3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.258 | $0.233 | $0.21 | $0.205 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.6V @ 50mA, 500mA |
| Transistor Type: | PNP |
| Supplier Device Package: | MPT3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Package / Case: | TO-243AA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 200MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 60V 600mA 200MHz 500mW Surface Mount MPT3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 150mA, 10V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 600mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RXT2907AT100, use the request quote form to request RXT2907AT100 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RXT2907AT100.The price and lead time for RXT2907AT100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RXT2907AT100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
