RX8130CE:B3
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RX8130CE:B3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RX8130CE:B3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RX8130CE:B3 |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | IC TRC CLK/CALENDAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 750 pcs | 1250 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.839 | $0.741 | $0.647 | $0.585 | ||
| 2500 pcs | 6250 pcs | 12500 pcs | |||
| $0.546 | $0.519 | $0.499 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Battery: | 1.1 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.6 V ~ 5.5 V |
| Type: | Time Event Recorder |
| Time Format: | HH:MM:SS (24 hr) |
| Supplier Device Package: | Module |
| Series: | - |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-SMD Module |
| Other Names: | RX8130CE:B3-ND SER4381TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Interface: | I²C, 2-Wire Serial |
| Features: | Alarm, Leap Year |
| Detailed Description: | Real Time Clock (RTC) IC Time Event Recorder I²C, 2-Wire Serial 10-SMD Module |
| Date Format: | YY-MM-DD |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RX8130CE:B3, use the request quote form to request RX8130CE:B3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RX8130CE:B3.The price and lead time for RX8130CE:B3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RX8130CE:B3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

