RX-8564LC:B0 PURE SN
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RX-8564LC:B0 PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RX-8564LC:B0 PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RX-8564LC:B0 PURE SN |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | IC RTC CLK/CALENDAR I2C 12-VSOJ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | 2000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.772 | $2.633 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Battery: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Type: | Clock/Calendar |
| Time Format: | HH:MM:SS (24 hr) |
| Supplier Device Package: | 12-VSOJ |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 12-TFSOJ (0.094", 2.40mm Width) |
| Other Names: | 826230 Q418564C20001 Q418564C2000114 RX-8564LC:B0 PURE SN-ND RX-8564LCB0 PURE SN RX-8564LCB0PURESN SER4316TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, 2-Wire Serial |
| Features: | Alarm, Leap Year |
| Detailed Description: | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 12-TFSOJ (0.094", 2.40mm Width) |
| Date Format: | YY-MM-DD-dd |
| Current - Timekeeping (Max): | 0.65µA ~ 0.8µA @ 2V ~ 5V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RX-8564LC:B0 PURE SN, use the request quote form to request RX-8564LC:B0 PURE SN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RX-8564LC:B0 PURE SN.The price and lead time for RX-8564LC:B0 PURE SN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RX-8564LC:B0 PURE SN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

