RX-4571SA:B3 PURE SN
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RX-4571SA:B3 PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RX-4571SA:B3 PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RX-4571SA:B3 PURE SN |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | IC RTC CLK/CALENDAR SER 14-SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 750 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.276 | $2.042 | $1.845 | |||
| 1250 pcs | 2500 pcs | 6250 pcs | |||
| $1.722 | $1.636 | $1.574 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Battery: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.6 V ~ 5.5 V |
| Type: | Clock/Calendar |
| Time Format: | HH:MM:SS (24 hr) |
| Supplier Device Package: | 14-SOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names: | 829574 NB10-029574 Q41457152000112 RX-4571SAB3 PURE SN RX-4571SAB3PURESN RX4571SA:B3PURESN SER3773TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | 3-Wire Serial |
| Features: | Alarm, Leap Year |
| Detailed Description: | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 3-Wire Serial 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Date Format: | YY-MM-DD-dd |
| Current - Timekeeping (Max): | 0.95µA ~ 1µA @ 3V ~ 5V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RX-4571SA:B3 PURE SN, use the request quote form to request RX-4571SA:B3 PURE SN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RX-4571SA:B3 PURE SN.The price and lead time for RX-4571SA:B3 PURE SN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RX-4571SA:B3 PURE SN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
