RX-4035SA:B3 PURE SN
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RX-4035SA:B3 PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RX-4035SA:B3 PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RX-4035SA:B3 PURE SN |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.849 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Battery: | 1 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Type: | Time Event Recorder |
| Time Format: | - |
| Supplier Device Package: | 14-SOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.197", 5.00mm Width) |
| Other Names: | RX-4035SA:B3 PURE SN-ND RX-4035SA:B3PURESN RX-4035SAB3 PURE SN RX-4035SAB3PURESN X1B000192000112 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Features: | Alarm, Leap Year |
| Detailed Description: | Real Time Clock (RTC) IC Time Event Recorder SPI 14-SOIC (0.197", 5.00mm Width) |
| Date Format: | - |
| Current - Timekeeping (Max): | 2.5µA @ 3V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RX-4035SA:B3 PURE SN, use the request quote form to request RX-4035SA:B3 PURE SN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RX-4035SA:B3 PURE SN.The price and lead time for RX-4035SA:B3 PURE SN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RX-4035SA:B3 PURE SN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

