RWR89S3R92FRBSL
Buy RWR89S3R92FRBSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR89S3R92FRBSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 3.92 OHM 3W 1% WW AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Resistance:3.92 Ohms
Power (Watts):3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR89S3R92FRBSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:3.92 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound