RWR84S3160FSB12
Buy RWR84S3160FSB12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR84S3160FSB12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 316 OHM 7W 1% WW AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Resistance:316 Ohms
Power (Watts):7W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR84S3160FSB12-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:316 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound